Co zařídit po svatbě: Praktický seznam úkolů!

Co zařídit po svatbě: Praktický seznam úkolů!

Po slavnostním vyřízení svatebních záležitostí je důležité mít na paměti i následné kroky, které je třeba zařídit. Aby bylo po svatbě vše správně dořešeno a nic nezůstalo nedokončeno, připravili jsme pro vás praktický seznam úkolů. Takže sedněte pohodlně, vezměte si tužku a papír a pojďme se společně podívat, co je třeba ještě po svatební hostině vyřídit!
Co udělat s květinami a dekoracemi po svatbě?

Co udělat s květinami a dekoracemi po svatbě?

Po svatbě mnoho novomanželů čelí otázce, co udělat s květinami a dekoracemi z jejich svatebního dne. Existuje několik možností, jak s nimi naložit, aby se neztratily zbytečně a mohly dál sloužit radostnému účelu.

Jednou možností je darovat květiny hostům na konci svatebního dne. Hosté si tak mohou odnést kousek svatební atmosféry domů a mohou si tímto způsobem dlouho a rádi vzpomínat na tento speciální den. Další možností je věnovat květiny do nemocnic nebo domovů důchodců, kde mohou udělat radost lidem, kteří uvítají malou dávku krásy a radosti do svého života.

 • Darovat květiny hostům
 • Věnovat květiny do nemocnic
 • Věnovat květiny do domovů důchodců

Jak zorganizovat vrácení zapůjčených věcí?

Po svatbě se obvykle dostanete do fáze, kdy je potřeba vrátit vypůjčené věci. Jak však tento proces zorganizovat a ulehčit si ho? Začněte tím, že vytvoříte seznam všech zapůjčených položek a kontaktujte osoby, od kterých jste si věci půjčili. Následně se domluvte na termínu vrácení věcí a připravte je k odevzdání. Doporučuje se věci vrátit v původním stavu a děkujeme jim za zapůjčení.

Pro lepší přehlednost si můžete založit speciální excelový list, kde budete evidovat veškeré informace o zapůjčených věcech včetně data zapůjčení, jména půjčovatele a termínu vrácení. Také si vezměte na vědomí, že některé věci mohou být citlivé a vyžadují opatrné zacházení při transportu zpět. Nezapomeňte se také podělit s osobou, od které jste si věci půjčili, o svém plánu na vrácení a předejte jim všechny potřebné informace včas.

Správné zálohování svatebních fotografií a videa

Správné zálohování svatebních fotografií a videa

Po svatbě je důležité zajistit , abyste měli tyto krásné vzpomínky v bezpečí a mohli si je prohlížet ještě dlouho po svatebním dni.

Před zálohováním je důležité provést následující kroky:

 • Zkopírujte fotky a video na externí pevný disk nebo cloudové úložiště.
 • Vytvořte si redundantní zálohy, abyste měli fotky a video uložené na více místech.

Doporučujeme také vytvořit si souborovou strukturu pro uspořádání fotek a videa, abyste je snadno našli a nepřišli o ně v případě, že byste je potřebovali obnovit.

Kontaktování dodavatelů ohledně záloh a úhrad

Náš tip: Po svatbě je důležité kontaktovat dodavatele ohledně záloh a úhrad. Nezapomeňte si ověřit tyto důležité úkoly, abyste měli vše pod kontrolou a nemuseli se starat o finanční stránku věcí.

Například můžete provést následující kroky:

 • Zkontrolujte uzavřené smlouvy s dodavateli a jejich platnost.
 • Kontaktujte dodavatele ohledně doplatků a záloh.
 • Dojednejte termíny a způsoby úhrady.

Jednoduchým seznamem úkolů si udržíte přehled o platebních povinnostech a můžete se soustředit na další krásné momenty po svatbě!

Doporučení pro odložení svatebního oblečení a doplňků

Doporučení pro odložení svatebního oblečení a doplňků

Po svatbě je důležité uklidit svatební oblečení a doplňky tak, aby zůstaly ve skvělém stavu pro případné další užití nebo vzpomínky. Doporučujeme postupovat následovně:

 • Odložte svatební šaty do průhledného obalu, abyste je mohli snadno identifikovat.
 • Uchovejte boty a doplňky společně s oblečením, abyste je měli vše pohromadě.
 • Nezapomeňte na svatební šperky, které by měly být uloženy odděleně od ostatních doplňků.

Úklid a uklizení svatebních prostor po oslavě

Úklid a uklizení svatebních prostor po oslavě

Prožití svatebního dne je jedinečným zážitkem, ale po oslavě přichází čas na úklid a uklizení svatebních prostor. Abychom vám usnadnili přechod z radostného dne na starosti s úklidem, připravili jsme pro vás praktický seznam úkolů, které je potřeba zařídit po svatbě.

Výmaz stolů a sbalení dekorací patří mezi první kroky, které je potřeba udělat. Dříve než se pustíte do úklidu, je důležité se domluvit s personálem svatebního místa na pravidlech pro uklizení a odvoz odpadu. Dále je potřeba dodělat zbývající plastového nádobí, jak je tomu vždy u velkých akcí.

Například vytvoření plánu úklidu může být užitečné, abyste měli přehled o tom, co ještě musíte udělat. Rozdělte si úkoly s ostatními členy rodiny či přáteli a úklid tak bude rychlejší a efektivnější. Nezapomeňte také na poděkování svatebním dodavatelům za jejich práci a zároveň je informujte o tom, kdy mohou přijít pro zbytečné vybavení.

Klíčové Poznatky

Doufáme, že vám náš praktický seznam úkolů pomohl zbavit se toho, co zařídit po svatbě. Nezapomeňte, že i po velkém dni ještě stále mnoho detailů, na které je třeba myslet. Pokračujte v plánování svých dalších kroků s klidem a přehledem. Pokud budete postupovat podle našich rad, určitě se vyhnete zbytečnému stresu a budete si moci užívat společný život plný štěstí a lásky. Ať žijete šťastně až do konce života!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *