Svatba na Kypru: Jak slavit s mediteránským šarmem

Svatba na Kypru: Jak slavit s mediteránským šarmem

Pokud jste se rozhodli pro svatbu na Kypru, jste na správné cestě k nezapomenutelnému zážitku plnému mediteránského šarmu. V tomto článku vám přineseme tipy a rady, jak slavit svůj velký den s dokonalou kombinací exotiky, romantiky a tradičních prvků kyperské kultury. Tak se připravte na svatbu snů na této malebné ostrovní destinaci.
Svatební obřad u moře: Romantické místo pro výměnu slibů

Svatební obřad u moře: Romantické místo pro výměnu slibů

Vybrat si Kypr pro svatební obřad u moře je jistě romantickým rozhodnutím. Tato krásná středomořská destinace nabízí ideální prostředí pro výměnu slibů s mediteránským šarmem. Pokud sníte o svatební oslavě plné slunce, moře a relaxace, pak je Kypr tou pravou volbou pro vás.

Na Kypru se nachází mnoho krásných pláží, které jsou ideálním místem pro romantický svatební obřad u moře. Některé z nich dokonce nabízejí možnost pronájmu soukromých částí pláže nebo luxusních hotelových teras s výhledem na oceán. Proč si tedy nevybrat Kypr jako destinaci pro svou výjimečnou svatební oslavu?

Výhodou svatby na Kypru je také skvělá dostupnost a pestrá nabídka svatebních balíčků a služeb pro novomanžele. Mnoho hotelů a svatebních agentur má bohaté zkušenosti s organizací svatebních ceremonií a reception parties, takže se nemusíte starat o žádné detaily – stačí si užít svůj velký den u moře s partnerem a blízkými.

Tradiční kyprské svatební obřady: Zvyky a tradice

Tradiční kyprské svatební obřady: Zvyky a tradice

Na Kypru se tradiční svatební obřady nesou v duchu mediteránského šarmu a bohaté historie. Zvyky a tradice, které se dodržují při svatbách na tomto ostrově, jsou plné symboliky a emocí. Jedním z nejznámějších zvyků je tzv. „krádež nevěsty“, kdy přátelé nevěstu unesou a ženich musí pro ni zaplatit výkupné nebo splnit různé úkoly, aby ji získal zpět.

Dalším zajímavým prvkem tradičních kyprských svatebních obřadů je „lucernový průvod“, kdy novomanželé nesou zapálené lucerny a průvodem putují vesnicí. Tento obřad symbolizuje světlo a štěstí v novém životě manželském. Na svatební hostině se pak podávají tradiční kyprská jídla jako jsou kyperský chléb „pitta“ či oblíbené dezerty s domácím medem a mandlemi.

V následující tabulce můžete nalézt přehled časové osy tradičního kyprského svatebního obřadu:

Čas Aktivita
Ráno Příprava nevěsty a ženicha
Odpoledne Obřad a výměna slibů
Večer Slavnostní večeře a taneční zábava

Výběr ideálního místa pro svatební hostinu na Kypru

Výběr ideálního místa pro svatební hostinu na Kypru

Pokud si přejete oslavit svatbu s mediteránským šarmem na krásném Kypru, musíte pečlivě vybrat ideální místo pro svatební hostinu. Kypr je známý svými malebnými plážemi, úchvatnou přírodou a slunečným počasím, což ho činí perfektní destinací pro romantickou svatbu.

Při výběru místa pro svatební hostinu na Kypru vezměte v úvahu následující faktory:

 • Poloha – zda se jedná o plážovou svatbu, venkovní zahradní svatbu nebo svatební hostinu v hotelu.
 • Kapacita místa – zda bude dostatečný prostor pro vaše hosty a zda je možné ubytování v blízkosti.
 • Služby a vybavení – zda místo nabízí kompletní svatební balíčky, cateringové služby a další výhody.

Nezapomenutelná svatební fotografi e: Tipy pro perfektní snímky

Pro dosažení nezapomenutelných svatebních fotografií je důležité mít plán a vědět, jak využít potenciál dané lokace. Na slunném Kypru můžete využít světlo a krásnou kulisou mediteránského prostředí pro skvělé snímky. Zde jsou některé tipy, jak dosáhnout perfektních svatebních fotografií:

 • Využijte přírodní světlo pro svěží a živé snímky
 • Zachyťte krásu a atmosféru mediteránské krajiny ve vašich fotografiích
 • Pořiďte spontánní snímky plné radosti a lásky s vašimi blízkými

Nezapomeňte, že svatba na Kypru může být skvělou příležitostí k získání krásných fotografií, které budete rádi prohlížet po celý život.

Zábava pro svatební hosty: Tradiční tance a hudba

Zábava pro svatební hosty: Tradiční tance a hudba

Na svatební hostině na Kypru nemůže chybět zábava pro svatební hosty, která je spojená s tradičními tanci a hudbou této oblasti plné mediteránského šarmu. Pokud plánujete svatbu na této nádherné ostrovní destinaci, nezapomeňte zařadit do programu i tyto tradiční prvky, které jistě potěší vaše hosty a zajistí nezapomenutelnou atmosféru.

Mezi tradiční tance, které by mohly být součástí svatební zábavy na Kypru, patří například:

 • Sirtaki – oblíbený řecký tanec, který svými kroky a energií přitáhne všechny hosty na tanecovou plochu.
 • Kalamatianos – tradiční tanec z řecko-kyperské oblasti, který je plný radosti a interakce mezi tanečníky.

Co se týče hudby, můžete na svatbě na Kypru očekávat živou hudbu, která vám bude hrát kyperské lidové písně a moderní hity s regionálním vlivem. Zaručeně se tak budete moci spolehnout na to, že vaši hosté si užijí autentický zážitek spojený s tancem a hudbou tohoto nádherného ostrova.

Romantické výlety pro novomanžele: Objevte krásy Kypru

Romantické výlety pro novomanžele: Objevte krásy Kypru

Pro novomanžele je Kypr ideálním místem pro romantické výlety plné lásky a dobrodružství. Kde jinde si můžete užívat nádherné pláže, tajemné zříceniny a tradiční kyperskou kuchyni? Zde je několik tipů, jak strávit svatební cestu na této nádherné ostrově:

 • Procházka podél malebné pobřežní promenády v Limassolu.
 • Navštivte starobylé památky jako Kourion či Amathous.
 • Užijte si tradiční kyperskou večeři v romantické restauraci s výhledem na moře.

Užijte si svatební den a vysněnou svatební cestu na Kypru plnou lásky a romantiky!

In Retrospect

Takže pokud jste se rozhodli pro svatbu na Kypru, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek plný mediteránského šarmu a krásy. S překrásnými plážemi, vynikajícími vinicemi a bohatou historií, Kypr nabízí ideální prostředí pro svatební oslavu snů. Ať už plánujete romantickou intimní událost nebo velkou veselku se všemi přáteli a rodinou, na Kypru určitě naleznete to pravé místo pro vaši svatbu. Tak si užijte plánování a nechte se unést kouzlem tohoto nádherného ostrova!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *