Zmínka dress code: Jak na svatbě určit oblečení

Zmínka dress code: Jak na svatbě určit oblečení

Jestliže se blíží svatební sezóna a váháte, co si vzít na svatbu s dress codem Zmínka, nezoufejte! V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o správném oblékání na tuto specifickou událost. Sledujte nás a užijte si svatební hostinu stylově a s elegancí!
Zásady dress code na svatbě

Zásady dress code na svatbě

Při plánování svatby je důležité mít na paměti zásady dress code, abyste zajistili, že vaši hosté budou vhodně oblečení pro tento slavnostní den. Zde jsou některé tipy, jak na svatbě určit oblečení:

 • Zvažte téma svatebního dne – pokud má svatba určité téma, například boho nebo black tie, určete dress code podle toho.
 • Informujte hosty včas – doporučujeme vyznačit dress code již na pozvánkách, abyste hostům usnadnili rozhodování o vhodném outfitu.
 • Vytvořte dress code příručku – můžete hostům poskytnout jednoduchý manuál s doporučením pro muže a ženy, co je na svatbě vhodné nosit.

Doporučení pro pány

Doporučení pro pány

Výběr správného outfitu na svatbu může být pro pány občas trochu matoucí. S dress codem je to jednodušší, avšak není to vždy standardní informace. Mohou vám pomoci následující tipy, jak se správně obléci na svatbu a nepůsobit oplývající nebo naopak podřadně:

 • Zjistěte si, jaký dress code se na svatbě očekává: formální, semiforemální, neformální.
 • Zvolte kvalitní oblečení, které dobře padne a je vaší velikosti.
 • Dodržujte pravidla obuvi a doplňků, které by měly ladit s oblečením.

Pamatujte, že vždy je lepší být příliš formálně oblečený, než podřadně. Důležité je také respektovat dress code páru, který vás pozval na jejich nezapomenutelný den.

Volba oblečení pro různé typy svateb

Volba oblečení pro různé typy svateb

Pro správnou volbu oblečení na svatbu je důležité zvážit nejen vlastní styl, ale také typ a místo svatby. Každý typ svatby má svůj specifický dress code, který byste měli dodržovat. Zde je několik tipů, jak se obléci na různé druhy svateb:

Svatba ve volné přírodě:

 • Zvolte lehké a pohodlné oblečení.
 • Počítejte s nevyzpytatelným počasím a volte vrstvení.
 • Přidejte do outfitu stylové klobouky nebo další doplňky

Tradiční kostelíková svatba:

 • Zvolte elegantní a decentní oblečení.
 • Dodržujte určitou úroveň slušivosti a cti k místa bohoslužeb.
 • Zkombinujte outfit s vhodnými doplňky, jako jsou šperky nebo boty na podpatku.

Jak vybrat vhodný outfit pro svatební hosty

Jak vybrat vhodný outfit pro svatební hosty

Při výběru outfitu pro svatební hosty je důležité dodržovat dress code, který si novomanželé stanovili pro svou speciální událost. Pokud není v pozvánce uvedeno konkrétní pravidlo, které určuje vhodné vybavení, můžete vycházet z několika základních pravidel, které vám pomohou vybrat si ten správný outfit.

Nejprve si zjistěte místo konání svatby a roční období, abyste mohli zvolit vhodné oblečení. Pokud se svatba koná v kostele, volte decentní a slušivé oblečení. Na letní svatby můžete vsadit na lehčí materiály a svěží barvy. Pokud nejste jistí, co obléci, vždy můžete sázet na klasickou kombinaci šatů a saka.

 • Zjištěte dress code v pozvánce od novomanželů.
 • Volte oblečení dle místa a ročního období svatby.
 • Myslete na pohodlí a vkus při výběru outfitu.

Oblékání se podle cesty a výběru místa svatby

Oblékání se podle cesty a výběru místa svatby

Na svatbě je velmi důležité dodržovat určitý dress code, který je stanoven podle cesty a výběru místa svatby. Pokud se svatba koná na pláži, pak je vhodné zvolit lehké a vzdušné oblečení, jako jsou šaty nebo kalhoty a košile z tenké látky. Naopak pokud se svatba koná v elegantní restauraci nebo hotelu, je vhodné obléci se formálnějším způsobem.

Pro svatební hosty platí, že je důležité respektovat pokyny novomanželů a dodržet daný dress code. Můžete se vyhnout možným nejistotám tím, že se obrátíte na budoucí novomanžele a zeptáte se jich, jaký styl oblékání preferují. Tím zajistíte, že budete mít správný outfit a budete se cítit skvěle během celého ceremoniálu.

Závěr

Doufáme, že vám náš průvodce zminčil jak správně volit oblečení pro svatbu podle dress codu. Nezapomeňte, že na každé svatbě je důležité respektovat přání novomanželů a dodržovat určený dress code. Ať už zvolíte tradiční elegantní outfit nebo moderní a stylovou alternativu, hlavní je cítit se dobře a pohodlně. Přejeme vám tudíž šťastnou oslavu plnou lásky, radosti a především skvělého outfitu!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *